Var ligger Cala del Porto i Italien?

 

Cala del Porto ligger i regionen Puglia i Italien!

Sök efter namnet på en stad:

Calavera La, mancha, Calabacito, Calachota, Cala Santa Maria, Calasow Aadan

Här finner du plats för Cala del Porto på en karta.
För att se hur det för närvarande ser ut, nedan är några bilder av området med online webbkameror.
Du kan också hitta avståndet till de viktigaste städerna i regionen och till städer i övriga Italien.


Var ligger Cala del Porto på kartan?




Webcams nära Cala del Porto

Cozzana › South-West: Castellana Grotte − Monopoli.


Cozzana › South-West: Castellana Grotte − Monopoli - Dagtid
Aktuell
Cozzana › South-West: Castellana Grotte − Monopoli - Aktuell

Castellana Grotte › West.


Castellana Grotte › West - Dagtid
Aktuell
Castellana Grotte › West - Aktuell

Fasano.


Fasano - Dagtid
Aktuell
Fasano - Aktuell

Webcams provided by webcams.travel


Avstånd

Var är Cala del Porto i förhållande till andra platser?

Topp 10 städer i Puglia och avstånd från Cala del Porto.

Stad#Befolkningkmmiles
Bari13030494327
Taranto21913645333
Foggia314382615697
Andria4938199056
Barletta5926509559
Brindisi6924576440
Lecce7792599861
Altamura8661196440
Molfetta9613086440
Cerignola105888812276

Topp 10 städer i Italien och avstånd från Cala del Porto.

Stad # Befolkningkmmiles
Rome12643736415258
Milan21156903826513
Naples3981284257160
Turin4846489906563
Palermo5669582462287
Genoa6585815784487
Bologna7367168626389
Florence8347194587365
Catania9307331428266
Bari103030494327



Info

Statistik och Geografi

Italien består av 20606 städer i 20 regioner.

Regionen Puglia har 480 städer.

Var ligger Cala del Porto i Italien?